Code week s Khan Academy

Právě probíhá Code week, venku sychravo, školy zavřené… Co takhle se konečně pustit (sami nebo se třídou online) do programování?

cs.khanacademy.org/computing nabízí v češtině a zdarma e-learning, který zvládnou žáci 2. stupně, ale baví i středoškoláky a dospělé:

Tvorba webových stránek – Úvod do HTML, kde se dají psát i básně. (od 12 let)

Tvorba SQL databází – Čarování se seznamy položek, třeba Vašich oblíbených filmů. (od 12 let)

Naprogramovaná „umělecká díla“ se dají pomocí odkazu sdílet se třídou, nebo třeba s prarodiči. Pokud učitel zadá práci přes virtuální třídu na Khan Academy, může sledovat pokrok žáků a třeba pomoci tomu, kdo se na něčem zasekl…

A pro naše skalní fanoušky: v beta verzi je přístupný vznikající kurz Úvod do JavaScriptu: Kreslení a animace, kde je za kreslením z hodiny kódu i zbrusu nové pokračování – Animace.