O Khanově škole

Co je Khanova škola

Spolek Khanova škola vznikla v roce 2012 jako občanské sdružení s cílem propagace a podpory bezplatného vzdělávacího webu khanacademy.org.

Americká organizace Khan Academy ve světě proslula poskytováním bezplatných vzdělávacích videí. Vzdělávací web navštěvují napříč všemi kontinenty miliony uživatelů, kteří si mohou vybrat z oblastí od matematiky přes biologii, chemii, programování nebo dějiny umění.

Hlavní činností spolku Khanova škola je lokalizace této platformy a jejího obsahu pro potřeby českého prostředí. V neposlední řadě se Khanova škola zasazuje o propagaci alternativních forem vzdělávání v českém prostředí.

Jaké jsou hlavní aktivity spolku

Od roku 2012 Khanova škola lokalizovala:

Za dobu svého fungování spolek uspořádal:

  • více než 15 překladatelských maratonů ve spolupráci s českými univerzitami (UK, ČVUT, VŠCHT, MU, UPOL), na kterých dobrovolníci titulkovali výuková videa Khan Academy,
  • Soutěž “Umíš učit, ukaž se!” pro tvůrce výukových videí v rámci programu Google pro vzdělávání,
  • překladatelské kroužky na středních školách,
  • pravidelné workshopy pro zájemce o tvorbu výukových videí,
  • pravidelné workshopy i webináře o využití Khan Academy a Khanovy školy.

Spolupráce s partnery

S organizací Khan Academy spolupracují členové spolku úzce od roku 2012. Zástupci spolku Khanova škola se zúčastňují pravidelně konferencí pro jazykové týmy Khan Academy (Bulharsko 2016, Gruzie 2017, USA 2018 a 2019).

Khanova škola spolupracuje s mnoha partnery a nadacemi.

V minulosti byla podpořena nadací Čtení pomáhá nebo Nadací Karla Janečka.

V roce 2019 podpořila Nadace Unipetrol překlad organické chemie. Partnerem a dlouhodobým sponzorem Khanovy školy je společnost BAKALÁŘI software s.r.o.

V roce 2020 se spolek Khanova škola stal partnerem společnosti BAKALÁŘI software s.r.o. v realizaci projektu “Khan Academy pro střední školy” s podporou OPVVV MŠMT.

Podmínky poskytování služeb [151 KiB, PDF]